Dziś jest piątek 06 sierpnia 2021, imieniny: Sławy i Jakuba

Karta Dużej Rodziny

dodano: 2015-02-05 21:58:25

Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy   zaprasza rodziny wielodzietne do składania wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny.

Aktualne wnioski można pobierać i składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Stepnicy, pok. nr 15 , od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 91/4188521 wew. 32.

W dniu 22 grudnia 2014 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny.

Ustawa weszła w życie 1 stycznia 2015 r.

Ustawa rozszerza na dorosłych członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe: 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. Lista wszystkich zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny