Dziś jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory i Feliksa

Warsztaty kulinarne w ramach PO PŻ

dodano: 2019-10-09 17:25:47

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stepnicy informuje, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2018 w dniu 23.10.2019 r. o godz. 09.00 do 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Niepodległości 6A, 72-111 Racimierz odbędą się:

„Warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych z udziałem ekspert ów kulinarnych, kuchmistrzów, dietetyków, pokazujące różne możliwości  przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych” i „Warsztaty edukacji ekonomicznej (nauka tworzenia, realizacji i kontroli realizacji budżetu domowego, ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego, z uwzględnieniem wszystkich finansowych i rzeczowych dochodów rodziny, w tym darów żywnościowych”.

            Każda osoba zakwalifikowana do pomocy żywnościowej w trakcie trwania Programu może skorzystać z tzw. działań towarzyszących, które są obowiązkowym elementem PO PŻ. Warsztaty mają na celu wzmacnianie samodzielności, umiejętności wyboru dobrych produktów i wykorzystania ich w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, zwanego FEAD.

Kierownik

Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy 

Jarosław Gruszczyński