Dziś jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory i Feliksa

Zachodniopomorskie Targi 60+

dodano: 2019-10-08 10:13:09

Szanowni Państwo,

Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego serdecznie zaprasza na Zachodniopomorskie Targi 60+ które odbędą się w dniach 12-13 października (sobota, niedziela) w godzinach 10.00-16.00 w hali widowiskowo sportowej Netto Arena na ul. Szafera 3/5/7 w Szczecinie.
Zachodniopomorskie Targi 60+ to w tym roku stoiska z ofertami ponad 50 wystawców, ale także bezpłatne badania, ciekawe wykłady i warsztaty, strefa wnuczka.
W ofercie wystawców nie zabraknie popularnych domów opieki, firm medycznych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych. Szeroką ofertę kulturalno-warsztatową zaprezentuje również kilkanaście instytucji z województwa zachodniopomorskiego. Będą to m.in. domy kultury, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Kluby Seniora fundacje i stowarzyszenia oraz inne centra aktywności Seniorów.
Pojawią się stoiska z programami pomocowymi: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin, Miejskie Centrum Seniora, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Policja, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Urząd Statystyczny oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zapraszamy seniorów wraz z całymi rodzinami. Powstanie specjalna strefa wnuczka z możliwością pozostawienia pociechy na czas wysłuchania wykładów.
Wykłady: „Przedawnienia długów”, „Jak przedłużyć żywotność mózgu”, „Opieka i pielęgnacja nad osobą zależną „, „Projekt dobre wsparcie”, „O higienie wzroku i słuchu wśród osób starszych”, „Miejsce seniora w świecie”, Prezentacja sprzętu ułatwiającego życie z niepełnosprawnością, Zabiegi pielęgnacyjne (profilaktyka).
Warsztaty: „Elementy edukacji finansowej – dostosowane do osób starszych”, „Budowanie poprawnej komunikacji w rodzinie”, „Rola emocji w życiu człowieka”. Na scenie odbędą się spotkania ze ekspertami: lekarzem, psychologiem, dietetykiem, prawnikiem, trenerami personalnymi z którymi następnie będzie się można spotkać w kawiarni targowej i uzyskać indywidualną poradę. Ponadto na zwiedzających czekają koncerty muzyczne chórów, zespołów muzycznych, pokazy tańca czy spektakle teatralne i kabaretowe.
Poznamy najnowsze technologie np. badanie EKG na odległość, wykorzystując do tego sprzęt telemedyczny. Młodzi zwiedzający będą mogli poczuć starszy wiek używając Symulatora Starości.
Występom i prelekcjom towarzyszyć będą wystawy, fotograficzna i malarska. Będzie też możliwość przetestowania sprzętu elektronicznego, rehabilitacyjnego i sportowego, a także złożenia ważnych wniosków, np. do wydania Karty Seniora.

Na zewnątrz hali odbędą się otwarte treningi dedykowane seniorom na specjalnym zestawie przyrządów do ćwiczeń  prowadzone przez trenera personalnego.