Dziś jest piątek 06 sierpnia 2021, imieniny: Sławy i Jakuba

"SamObójStwo. Potrzeba POMOCY, nie ŚMIERCI"

dodano: 2012-11-04 20:19:44

Kampania„SamObójStwo. Potrzeba POMOCY, nie ŚMIERCI”- pod takim hasłem prowadzona jest kampania społeczna, która ma ułatwić młodym ludziom znalezienie pomocy w trudnych chwilach – kiedy najbardziej jej potrzebują. Jak wynika z danych polskiej policji każdego dnia średnio przynajmniej jedna osoba w wieku poniżej 25 lat skutecznie dokonuje zamachu na swoje życie. Przypuszcza się, że samych prób samobójczych może być aż 15 razy więcej niż samobójstw zakończonych zgonem.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.sos.wzp.pl

czytaj więcej »

dodano: 2012-10-16 13:25:22

                                                                                                                      Stepnica, 15.10.2012r

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

Priorytet VII: Promocja integracji społecznej

Działanie 7.1: Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji

 Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy zaprasza do składania ofert  dla uczestników projektu „Z bezradności do aktywności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, POKL, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji.

czytaj więcej »

Narkotyki? Na co mi to?

dodano: 2012-09-27 15:19:22

PlakatRozpoczęła się druga edycja kampanii „Narkotyki? Na co mi to” tym razem przebiegająca pod hasłem „Odleć z nami, nie z narkotykami!”. Głównym przekazem kampanii jest myśl: „Nie potrzebuję narkotyków do życia, bo realizuję się w inny, ciekawy dla mnie sposób. Większość osób w moim wieku nie bierze narkotyków, więc również dla mnie normą jest życie bez nich.” Tegoroczna akcja zwraca szczególną uwagę na kształtowanie własnej osobowości, rozwój zainteresowań i aktywność, która pozwala oddać się swojej PASJI. Kampania skierowana jest do ludzi młodych w wieku 14-18 lat, ale również do ich rodziców, opiekunów i wszystkich osób mających kontakt z młodzieżą.
Dla młodzieży przewidzianych jest także wiele działań internetowych. Fanom profilu nacomito na Facebooku zaproponowano kilka konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Za pośrednictwem profilu nacomito młodzi ludzie będą mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi internautami. Organizatorzy oczekują, że fanpage stanie się miejscem, skąd można będzie czerpać rzetelne informacje na temat narkotyków, a także „zarazić się” ciekawym hobby swoich kolegów.

Więcej szczegółów nt. kampanii na stronie: http://www.nacomito.pl/

czytaj więcej »

Biała Sobota

dodano: 2012-09-24 07:53:08

Plakat STOP rakowiJESTEM ZDROWA BADAM SIĘ PROFILAKTYCZNIE

 CYTOLOGIA POZWALA WYKRYĆ WCZESNME ZMIANY, KTÓRE MOGĄ PROWADZIĆ DO ROZWOJU RAKA SZYJKI MACICY. ODPOWIEDNIO WCZEŚNIE WYKRYTE ZMIANY W OBRĘBIE SZYJKI MACICY TO MOŻLIWOŚĆ PODJĘCIA LECZENIA I SZANSA CAŁKOWITEGO WYLECZENIA.

WÓJT GMINY STEPNICA ZAPRASZA

WSZYSTKIE PANIE W WIEKU 29-59 LAT NA BADANIA CYTOLOGICZNE , KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 29.09.2012r. OD GODZ. 11.00 DO GODZ. 14.00 W OŚRODKU ZDROWIA PRZY UL. TĘCZOWEJ 3 

czytaj więcej »

dodano: 2012-09-17 08:05:17

Wójt Gminy Stepnica 

zaprasza

mieszkańców gminy

w wieku od 60roku życia

na szczepienia ochronne przeciw grypie.

czytaj więcej »